خوش آمدید — امروز یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶

بهترین فرودگاه های جهان

بازدید: 2650

فرودگاه مکانی است که اولین تأثیر را بر روی مسافران و افرادی که وارد کشوری می شوند می گذارند. پس طبیعی است که کشورها تلاش اصلی خود را برای زیباتر کردن این مکانها به کار می گیرند.

به گزارش افکارنیوز، با اینکه پیش تر مطالب تنها درباره زیبایی ساختمان فرودگاه ها می خواندیم، این بار معیارهای دیگری برای انتخاب بهترین فرودگاه ها در نظر گرفته شده است.
موسسه اسکای ترکس که در زمینه امتیازدهی به خطوط هوایی و فرودگاه های بین المللی فعالیت می کند سالانه فرودگاه های برتر را با توجه به فاکتورهای مختلف نظیر ترمینال مسافری، مراکز خرید، پاکیزگی، صرف غذا و اظهار نظرات مسافران فرودگاهی تعیین می کند.
اینطور به نظر می رسد که معیارهای اصلی برای این رتبه بندی کیفیت خدمت رسانی و در حقیقت کاربردی بودن است.
در ادامه مروری بر ۱۰ فرودگاه برتر انتخاب شده خواهیم داشت.

۱۰.فرودگاه هیترو لندن (۴. ۶۹ میلیون مسافر سالانه)
سومین فرودگاه شلوغ جهان در سال ۲۰۱۱ که جایزه بهترین مراکز خرید و بهترین ترمینال مسافربری را از آن خود کرد. ساخت این فرودگاه با ارزش ۲. ۶ میلیارد دلار ۹ سال به طول انجامید.

۹. فرودگاه بین المللی هندا ژاپن (۶. ۶۲ میلیون مسافر سالانه)
این فرودگاه امسال با ۵ پله ترقی در لیست برتر قرار گرفت و این پیشرفت را مدیون پاکیزگی محیط فرودگاه است. با سه ترمینال بین المللی این فرودگاه می تواند سالانه پذیرای ۹۰ میلیون مسافر باشد. گسترش و ساخت ترمینال های جدید با ۸ گیت جدید در محوطه این فرودگاه ادامه دارد.

۸. فرودگاه بین المللی ونکوور (۱۸ میلیون مسافر سالانه)
بهترین فرودگاه امریکای شمالی در طی ۴ سال متوالی. افراد داوطلبی با نام سفیران کت سبز در این فرودگاه به مسافران و پیدا کردن مسیرشان کمک می کنند.

۷. فرودگاه زوریخ (۸. ۲۴ میلیون مسافر سالانه)

بزرگترین فرودگاه بین المللی سوئیس در سال ۲۰۰۳ با افزودن چند ترمینال جدید ، متروی زیرزمینی و قطارهای اتوماتیک وسعت پیدا کرد. این فرودگاه همچنین برنده بهترین سرویس بار مسافران در اروپا نیز است.

۶. فرودگاه مونیخ (۸. ۳۷ میلیون مسافر سالانه)
دومین فرودگاه بزرگ آلمان بوده با ترمینال مسافری زیبا و طراحی چشمگیر در لیست برترین ها قرار گرفته است. بسیاری از دیوارها و سقف از شیشه ساخته شده که حس باز بودن فضا را القا می کند. این فرودگاه همچنین به عنوان بهترین فرودگاه در جهان از لحاظ سالن های غذاخوری انتخاب شده است.

۵. فرودگاه بین المللی پکن (۷. ۷۸ میلیون مسافر سالانه)
با وجود جابجایی ۷۸ میلیون مسافر در سال ، فرودگاه بین المللی پکن شلوغ ترین فرودگاه در آسیا و دومین فرودگاه شلوغ جهان می باشد. ترمینال ۳ در بخش بین الملل این فرودگاه پنجمین ترمینال برتر دنیا به حساب می آید. که در سال ۲۰۰۸ و در زمان المپیک پکن افتتاح شد. از لحاظ بهترین خدمات بار در دنیا نیز این فرودگاه در مقام دوم قرار دارد.

۴. فرودگاه بین المللی هنگ کنگ (۳۱. ۵۳ میلیون مسافر سالانه)
از شلوغ ترین فرودگاه های بین المللی بوده . با اینکه این فرودگاه تاکنون جایزه ای دریافت نکرده است اما از لحاظ سالن های غذاخوری ، مراکز خرید ، پاکیزگی و مراکز تفریحی جزء ۵ فرودگاه برتر دنیا قرار دارد.

۳. شیفول آمستردام (۸. ۴۹ میلیون مسافر سالانه)
فرودگاه شیفول آمستردام در سال ۱۹۱۶ به عنوان یک پایگاه هوایی نظامی آغاز به کار کرد اما بعدها به یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان تبدیل شد. مسافرینی که در سالن انتظار پرواز این فرودگاه حضور دارند می توانند از انواع خدمات رفاهی و همچنین کتابخانه این فرودگاه استفاده کنند .

۲. فرودگاه بین المللی اینچیون (۲. ۳۹ میلیون مسافر سالانه)
بزرگترین فرودگاه کره جنوبی که به مسافران بیش از ۷۰ میلیون ایرلاین بین المللی خدمات می دهد. یکی از ۳ فرودگاهی است که رتبه ۵ ستاره را از موسسه اسکای ترکس دریافت کرده است. این فرودگاه که در مارچ ۲۰۰۱ تأسیس شده به نوعی موزه ای از فرهنگ کره بوده و از لحاظ پاکیزگی ، نما ، سالن های غذاخوری و دسترسی به اینترنت در بالاترین رتبه ها قرار دارد.

 

۱. فرودگاه چانگی سنگاپور (۵. ۴۶ میلیون مسافر سالانه)
فرودگاه چانگی گویا برای برطرف کردن استرس و خستگی سفر طراحی شده است. مسافران می توانند از فضای سبز ، استخر روباز و باغ پروانه ها استفاده کنند. برای مسافرانی که ترجیح می دهند از محوطه داخلی بیرون نروند، سالن های سینما ، دوش های آب گرم و امکانات تفریحی در اختیارشان قرار دارد.